Logowanie

Aktualności

Pod kołami Tramwaju...

• autor: lukas_str, 2014-04-13 00:18

W meczu na szczycie dolnych rejonów tabeli Lotnik na własnym boisku uległ ostatniej drużynie V ligi, Tramwajowi Kraków 2:3. Dla naszych przeciwników było to historyczne, pierwsze zwycięstwo w obecnym sezonie. Losy rywalizacji rozstrzygnęły się już przed przerwą, kiedy to padły wszystkie bramki.

Pierwsza połowa mogła zadowolić wszystkich zgromadzonych kibiców, wysoka stawka meczu powodowała, że nikt nie odstawiał nogi, a pod obiema bramkami raz po raz było gorąco. Początkowe minuty należały do zawodników Lotnika, którzy kilkakrotnie postraszyli stojącego w bramce gości Zielińskiego. W końcu piłka znalazła się w siatce, niestety w siatce po drugiej stronie boiska. Błąd defensywy Lotnika wykorzystał Wzorek lobem wyprowadzając Tramwaj na prowadzenie. Mający wciąż optyczną przewagę kryspinowianie w 18 minucie wyrównali, Wieczorek obsłużył podaniem Twaroga, a ten technicznym strzałem przy słupku pokonał Zielińskiego...

Niedługo, bo zaledwie 5 minut później krakowianie ponownie objęli prowadzenie, tym razem na listę strzelców wpisał się Wrzodek. Bezkompromisowa wymiana ciosów obu drużyn w dalszym ciągu trwała w najlepsze, czego efektem była bramka wyrównująca z 28 minuty dla Lotnika, a jej autorem okazał się Czech. Pierwszy strzał naszego napastnika został zblokowany, jednak po poprawce z półwoleja Zielińskiemu pozostało wyciągnąć piłkę z siatki. Gdy wydawało się, że na przerwę zespoły zejdą remisując, w polu karnym Lotnika faulowany był Gniadek, a rzut karny na bramkę zamienił kapitan Tramwaju, Osuch.

Ci kibice, którzy liczyli na podobne emocje w drugiej połowie mocno się rozczarowali, gdyż ciekawych sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. Lotnik przez długi czas grał niemrawo, jakby zawodnicy myślami jeszcze byli w szatni. Z kolei Tramwaj zastosował wysoki pressing, dzięki czemu utrzymywał grę z dala od własnej bramki. Gdy do końca spotkania pozostało niebezpiecznie mało czasu kryspinowianie wzięli się do roboty, niestety wykończenie akcji stało na bardzo kiepskim poziomie. W ostatnich kilkunastu minutach trwało oblężenie pola karnego Tramwaju, a krakowianie ograniczali się do ekspediowania piłki jak najdalej od własnej bramki. Rozpaczliwa obrona kosztowała ich stratę dwóch zawodników, którzy po otrzymaniu czerwonych kartek musieli opuścić boisko. Zdekompletowani przeciwnicy zdołali jednak dowieźć jednobramkowe zwycięstwo do końcowego gwizdka arbitra, i w rezultacie Tramwaj pokonał Lotnika 3:2.

Dla Tramwaju było to pierwsze w tym sezonie zwycięstwo, z kolei Lotnik poniósł ósmą z kolei ligową porażkę...