Logowanie

Aktualności

Remisowe zakończenie sezonu

• autor: lukas_str, 2014-06-15 20:20

W meczu kończącym tegoroczne rozgrywki klasy okręgowej gr.II Lotnik podzielił się punktami z rezerwami Garbarni Kraków remisując 1:1. Kryspinowianie pokazali się z dobrej strony, zwłaszcza przed przerwą, kiedy to dominowali na murawie. Efektem przewagi Lotnika był gol z rzutu karnego Sadki podyktowanego za faul bramkarza krakowian na Rusinie. Po przerwie to garbarze byli aktywniejsi, co udokumentowali wyrównującą bramką autorstwa Kuliszewskiego. Mecz Lotnika z rzerwami Garbarni zakończył się sprawiedliwym remisem 1:1.

14.06.14; KLASA OKRĘGOWA GR.II, KRYSPINÓW:

LOTNIK KRYSPINÓW - GARBARNIA II KRAKÓW 1:1 (1:0)

bramki: Sadko 18(k) - Kuliszewski 54

żółte kartki: Gilski, Satora - Ropek, Kopeć, Ząbczyk

Lotnik: Kozioł - Urban, Basiński, Gilski, Meus - Lorek, Ruszała, Wieczorek, Sadko, Czech (70 Osowski) -
Rusin (50 Satora )
Garbarnia II: S.Ropek - J.Zygmunt (46 Mucha), Kopeć, Gawor, Budek - Gruchacz, Rakowski (46 Palej), Barabasz (77 Bufnal), Kokoszka (69 Marut) - Ząbczyk, Kuliszewski

"Podziałem punktów zakończył się mecz kryspinowskiego Lotnika z rezerwami Garbarni. Młode Lwy prowadził w tym spotkaniu trener pierwszej drużyny Garbarni, Krzysztof Szopa. W tym samym bowiem czasie na Rydlówce grali swoje spotkanie juniorzy młodsi Brązowych, których szkoleniowcem jest etatowy opiekun Garbarni II, Stanisław Śliwa. W pierwszej połowie więcej z gry mieli gospodarze. W 9. minucie Sebastian Ropek przytomnym wybiegiem zapobiegł wyjściu na dogodną pozycję Krzysztofowi Sadce. W 16. minucie bramkarz Garbarni obronił strzał Łukasza Czecha zza szesnastki. W 18. minucie Ropek sfaulował w polu karnym Marcina Rusina, a  rzut karny na gola zamienił Sadko. W 35. minucie Sadko nie trafił czysto w piłkę na 15 metrze,  a w 42. minucie w boczną siatkę strzelił Rusin.  W 43. minucie po strzale Przemysława Gruchacza  piłka sprawiła spore kłopoty Łukaszowi Koziołowi, a w błyskawicznej odpowiedzi gospodarzy próba lobu  w wykonaniu Mateusza Ruszały omal nie zakończyła się golem: piłka opadła na poprzeczkę i wróciła w boisko. Brązowi w pierwszej połowie próbowali zaskoczyć  bramkarza Lotnika strzałami z dystansu, ale Jan Barabasz potężnym uderzeniem „znokautował” w polu karnym byłego zawodnika Garbarni II, Grzegorza Wieczorka, a po strzale Sebastiana Kokoszki z rzutu wolnego z 18 metrów piłka poszybowała wysoko ponad poprzeczką. Wprowadzeni po przerwie Marcin Mucha i Dawid Palej pozytywnie wpłynęli na oblicze zespołu Garbarni.  Brązowi przeprowadzili kilka ciekawych akcji, z których wyrównanie przyniosła im celna główka Konrada Kuliszewskiego, po precyzyjnym dośrodkowaniu z rzutu wolnego Mateusza Ząbczyka. „Kuliś” tym golem sam wymierzył sprawiedliwość, bowiem to właśnie on był faulowany tuż przed polem karnym. Po  wyrównującym golu mecz się otworzył, obydwie drużyny dążyły do przechylenia szali zwycięstwa na swoją stronę. Kilka razy Ropek wychodził obronną ręką z opałów, czasem nawet sporych, w konfrontacji z graczami Lotnika. Garbarzom powodzenie mogła przynieść akcja z 79. minuty, kiedy po strzale Paleja  piłkę z pustej bramki wybił jeden z obrońców Lotnika. A już w drugiej minucie doliczonego czasu gry Gruchacz po akcji lewą stroną boiska dośrodkował w pole karne, a Kuliszewskiemu zabrakło dosłownie milimetrów do sięgnięcia piłki na 5 metrze."