Kryspinów Cup: Krakowskie podium

• autor: admin, 2014-11-22 12:47

8 listopada na hali w Liszkach zainaugurowaliśmy I Ogólnopolski Halowy Turniej Piłki Nożnej "Kryspinów Cup". Dość powiedzieć, iż na zaproszenie Lotnika zjechała się cała młodzieżowa "śmietanka" młodzieżowej piłki z południa Polski. W gronie dziesięciu drużyn w kategorii młodzików tryumfował Krakus Nowa Huta, który w finale pokonał Wisłę. W meczu o trzecie miejsce AP 21 po rzutach karnych pokonało Resovię Rzeszów. Nasz zespół zaś w meczu o 5. lokatę musiał uznać wyższość Szczakowianki Jaworzno.

Galeria zdjęć

2014-11-08-m-kryspinow-cup-5956032.jpg 2014-11-08-m-kryspinow-cup-5956033.jpg 2014-11-08-m-kryspinow-cup-5956034.jpg

W sobotę 8 listopada do rywalizacji przystąpili młodzicy. W grupie A znalazły się zespoły: Wisły Kraków, Unii Tarnów, Krakusa Nowa Huta, Pcimianki Pcim oraz Szczakowianki Jaworzno. W grupie B obok gospodarzy wystąpili: Resovia Rzeszów, Akademia Piłkarska 21 Kraków, MUKP Dąbrowa Górnicza oraz UKS Gryf Pleśna.

Zespoły rywalizowały systemem ligowym, a ostatecznie do półfinałów awansowały Resovia, która uległa w tej fazie zawodów Wiśle Kraków 1:0 oraz Krakus z AP 21, w których meczu padł wynik 3:2. Jednak i nasi reprezentanci z Kryspinowa tanio skóry nie sprzedali i w doborowym gronie do awansu z grupy zabrakło "lotnikom" remisu z Resovią. W meczu o 5. miejsce Lotnik musiał ostatecznie uznać wyższość Szczakowianki Jaworzno, podczas gdy rzeszowian w karnych w meczu o najniższy stopień podium odprawili adepci szkółki Tomasza Frankowskiego i Mirosława Szymkowiaka. W krakowskim finale "wiślacy", prowadzeni przez mieszkańca Piekar Mateusza Stolarskiego, ulegli Krakusowi 1:3 i to nowohucianie mogli cieszyć się z premierowego tryumfu.

Na zakończenie zawodów wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe medale, a zespoły odjeżdżały po turnieju z okazałymi pucharami, dyplomami i statuetkami, które ufundowały Województwo Małopolskie oraz Starostwo Powiatowe w Krakowie. W gronie partnerów znaleźli się również Urząd Gminy w Liszkach, Karczma Rohatyna, Bank Spółdzielczy w Liszkach oraz Pizzeria Paolo. Nagrody indywidualne dla zawodników zapewnili natomiast Kraków Airport oraz hurtownia sportowa Kraksport.

W każdym dniu zawodów wybierano bowiem najlepszego bramkarza, obrońcę oraz zawodnika zawodów, króla strzelców, króla rzutów karnych oraz najlepiej wyszkolonego technicznie zawodnika. I tak najlepszym bramkarzem wybrany został Jan Irzyk z Krakusa Nowa Huta, a najlepszym obrońcą jego klubowy kolega Miłosz Strzeboński. Tytuł króla strzelców trafił do Dominika... Króla z Wisły Kraków. Najlepiej w konkursach indywidualnych wypadli zaś przedstawiciele Akademii Piłkarskiej 21. Oliwier Oczkowski wygrał konkurs żonglerki, rzuty karne najlepiej egzekwował zaś Jakub Niedbała. Najlepszym zawodnikiem zawodów okrzyknięto Patryka Chmiela z Resovii Rzeszów.

Każdy trener typował również lidera zespołu. W Lotniku takim mianem obwołano w pierwszym dniu zawodów Jakuba Brzeźniaka.

Młodziki, 8 listopada:

Grupa A: Unia Tarnów - Krakus Nowa Huta 0:6, Unia Tarnów - Pcimianka 3:2, Wisła Kraków - Szczakowianka 3:1, Wisła - Pcimianka 4:0, Krakus - Szczakowianka 2:1, Unia - Szczakowianka 0:3, Krakus - Wisła 0:2, Pcimianka - Szczakowianka 1:3, Unia - Wisła 1:3, Pcimianka - Krakus 0:2.

Tabela:

1. Wisła Kraków 4 12 12:2
2. Krakus Nowa Huta 4 9 10:3
3. Szczakowianka Jaworzno 4 6 8:6
4. Unia Tarnów 4 3 4:14
5. Pcimianka Pcim 4 0 3:12

Grupa B: Lotnik - AP 21 1:3, Resovia - Gryf Pleśna 2:1, Lotnik - MUKP Dąbrowa Górnicza 1:0, AP 21 - Resovia 2:2, Gryf - MUKP 0:4, Lotnik - Resovia 0:2, AP 21 - Gryf 6:2, MUKP - Resovia 1:0, Gryf - Lotnik 0:1, MUKP - AP 21 1:2.

Tabela:

1. Akademia Piłkarska 21 Kraków 4 10 13:6
2. Resovia Rzeszów 4 7 6:4
3. Lotnik Kryspinów 4 6 6:3
4. MUKP Dąbrowa Górnicza 4 6 3:5
5. UKS Gryf Pleśna 4 0 3:13

Finały:
mecz o 9. miejsce: Pcimianka - Gryf 3:0
mecz o 7. miejsce: Unia Tarnów - MUKP Dąbr. Górn. 2:1
mecz o 5.miejsce: Szczakowianka - Lotnik 3:1
półfinały: Wisła - Resovia 1:0; Krakus Nowa Huta - AP 21 3:2;
mecz o 3. miejsce: Resovia - AP 21 3:3 k. 2:3;
​finał: Wisła - Krakus Nowa Huta 1:3.

Filmowy reportaż z turnieju już wkrótce.