Logowanie

Aktualności

Trampkarze: Na sinusoidzie

• autor: admin, 2014-12-22 09:33

Jak przewrotna jest forma młodych zawodników przekonali się obecni w niedzielę, 14 grudnia, na zabierzowskiej hali. Tam w ramach cyklu turniejów Kmita Cup rywalizowali tym razem nasi trampkarze. Młodzi "lotnicy" rozpoczęli z wysokiego "C" pokonując na początek jedną z drużyn gospodarzy 6:0. W drugim meczu podejmowali Fablok Chrzanów i już po pierwszych pięciu minutach przegrywali 2:0. Ostatecznie dzięki determinacji do samego końca udało się osiągnąć remis 2:2. W ostatnim pojedynku o pierwsze miejsce w grupie lepsza okazała się jednak Clepardia, zwyciężając nasz zespół 0:1.

W meczu półfinałowym na kryspinowian oczekiwał drugi z zespołów gospodarzy. I tu choć Lotnik do 9 minuty rywalizował jak równy z równym, ostatecznie uległ Kmicie 4:0. Tym samym "lotnikom" pozostała walka o miejsca 4-6. A tam ponownie los zetknął nasz zespół z Clepardią, która ponownie wyszła z batalii zwycięsko w stosunku 2:0. W ostatnim meczu zmęczeni kryspinowianie, postanowili nieco jednak zmienić taktykę i oddając rywalowi pole do gry, a koncentrując się na wyprowadzeniu szybkich kontr, zdołali pokonać Salos Kraków 1:0, co ostatecznie pozwoliło im zająć piątą pozycję w gronie dwunastu zespołów.

Ponadto Michał Meus został wyróżniony statuetką najlepszego obrońcy turnieju, a nagrodę rzeczową dla lidera zespołu otrzymał Mateusz Banak.

Całej drużynie należą się zaś słowa pochwały za coraz częstsze realizowanie przedmeczowych założeń taktycznych, co dostrzegli obecnie na turnieju. Efektem dobrej postawy jest zaproszenie na turniej, który odbędzie się 10 stycznia w Chrzanowie! Gratulacje!

Lotnik wystąpił w składzie: D. Jaskowski - Banak, Ochmański, Grzesiak, Meus, Lach, Koziara, Kogut.