Seniorzy: Ze Złomexem na remis

• autor: admin, 2015-04-25 12:11

W miniony weekend w spotkaniu drużyn bezpośrednio walczących o utrzymanie Lotnik bezbramkowo zremisował ze Złomexem Branice.

Galeria zdjęć

2015-04-18-s-lotnik-zlomex-0-0-6085194.jpg 2015-04-18-s-lotnik-zlomex-0-0-6085195.jpg 2015-04-18-s-lotnik-zlomex-0-0-6085196.jpg

Klasa Okręgowa (Kraków II), 18.04.2015'
Lotnik Kryspinów - Złomex Branice 0:0

Sędziowali: Mateusz Gądek - Krzysztof Cienkosz, Krzysztof Salawa (Myślenice)
Żółte kartki: Szymański - Blicharski
Widzów: 50
Lotnik: Broda - Kuchasz (46 Wardęga), Lorek, Rechemtiuk, Bieda - Basiński, Sadko, Szymański, Gudz - Konik (75 Zosiuk), Ryś
Złomex: Beaove Angel - Zwolinski, Perlik, Ojirogbe, Sikora - Dudek, Czarny, Nawrocki, Blicharski - Bajołek (85 Satoła), Ulman (75 Kalisz)

Do rywalizacji braniczanie przystąpili w zdecydowanie mocniejszym składzie, niż przed tygodniem. Do wyjściowej jedenastki po chorobie powrócił Nawrocki, a po raz pierwszy w barwach Złomexu zagrał Zwoliński. Niestety nie był to skład optymalny, gdyż zabrakło dwóch kluczowych zawodników, Emanuela Kuziela i wciąż kontuzjowanego Diouf Cheikh ahmed tidiane.

W całym spotkaniu obie drużyny stworzyły sobie kilka ciekawych akcji. W pierwszych 30 minutach gry nieznaczenie przeważał Złomex. Szanse stworzone przez braniczan kończyły się jednak skutecznymi interwencjami golkipera miejscowych. W trzecim kwadransie gry "do głosu" doszli gospodarze, którzy w 32 minucie stanęli przed dobrą okazją na objęcie prowadzenia. Dośrodkowanie z prawej strony boiska w wykonaniu Lorka powędrowało wprost do wbiegającego w pole karne Rysia, który uderzając z głowy posłał piłkę na poprzeczkę.

W drugiej odsłonie meczu dominował Lotnik, a Złomex zdecydował się na grę z kontrataku. Wraz z upływem minut gospodarze stwarzali coraz groźniejsze sytuacje, jednak skutecznie zatrzymywał ich Daniel Beaeove. Lotnik najlepszą okazję miał w 70 minucie, kiedy z bardzo bliskiej odległości uderzał Konik, lecz ponownie skuteczną, instynktowną interwencją popisał się golkiper Zjednoczonych. Podopieczni Jacka Skalskiego zagrozili w 74 i 89 minucie. W pierwszej sytuacji nieznacznie pomylił się Nawrocki, w drugiej Kalisz, który dał się dogonić obrońcom, wcześniej wychodząc "sam na sam" z bramkarzem. Rywalizacja dobiegła końca i zakończyła się bezbramkowym remisem.

Relacja: złomex branice/Futbol-Małopolska/laczynaspilka.pl/własne

Zdjęcia: Piotr Kołodziejczyk