Seniorzy: Lotnik w IV rundzie PP!

• autor: admin, 2016-08-31 19:52

Pewnym zwycięstwem 1:3 nad rutynowanym zespołem Armatury Kraków zakończył się dzisiejszy wyjazdowy mecz pierwszego zespołu seniorów. Rywale, którzy w ubiegłym sezonie z przytupem, bo wygrywając wszystkie mecze, awansowali z klasy C do B równie udanie rozpoczęli obecny sezon wygrywając dwa spotkania na inaugurację rozgrywek. W składzie krakowian znaleźć można bowiem ogranych zwłaszcza na halowych parkietach zawodników, takich jak Andrzej Zagata czy były zawodnik Lotnika i reprezentacji Polski na hali Michał Słupek. Lotnik na prowadzenie wysunął się już jednak w pierwszej minucie za sprawą Krzysztofa Sadko. W drugiej części gry swoje debiutanckie trafienie zanotował zaś świeżo wprowadzony 15-letni Kacper Studnicki, mijając ze stoickim spokojem wysuniętego golkipera rywali. Wynik na 3:1 ustalił strzałem głową Grzegorz Zygmunt po wzorcowo wykonanym rzucie wolnym. Na uwagę zasłużyli udanie debiutujący w seniorskim zespole pozyskany z drużyn młodzieżowych KSZO Ostrowiec Św., bramkarz Damian Grudzień, oraz wychowanek naszego klubu 15-letni Michał Meus.
Tym samym w nagrodę nasz zespół już za dwa tygodnie zmierzy się w ramach IV rundy PP na szczeblu Kraków z IV-ligową Skawinką Skawina.

III runda PP na szczeblu Kraków, stadion KS Armatura
Armatura Kraków - Lotnik 1:3 (0:1)
Lorek (s) 81 - Sadko 1, Studnicki 65, Zygmunt 85

Lotnik: Grudzień - Lorek, Zygmunt, Nogieć, A. Kuraś - Banak, Skóra (62 Studnicki), Gędłek, Sadko, Meus - Michalczyk.