Orliki & żaki: Ruszyli z turniejami!

• autor: admin, 2016-09-13 11:39

W ubiegły weekend młodzi Lotnicy rozgrywali swoje turnieje w ramach rozgrywek szkoleniowych. Zespoły orlików i żaków rywalizowały odpowiednio w Woli Radziszowskiej i w Aleksandrowicach.
W sobotni poranek na obiektach Cedronki zdecydowanie dopisała frekwencja ze strony orlików, do tego stopnia, że powstała możliwość wystawienia dwóch drużyn w turnieju.

Ten dzień bez wątpliwości należał do pierwszego zespołu orlików, którzy wygrali wszystkie mecze, a świetną formą strzelecką wykazali się m.in. Kacper Łędzki i zdobywca ośmiu bramek Dawid Mlostek. Nie mają się czego wstydzić również zawodnicy drugiej drużyny, którzy w każdym meczu wykazywali ogromną wolę walki i zaangażowanie, z każdym kolejnym meczem robiąc postępy w grze, a w końcu pokonując gospodarzy turnieju. Wśród nich najwięcej zamieszania pod bramką przeciwników robili Aleksander Zemirek i Nikodem Kołodziejczyk. Warto dodać, że w obydwu drużynach zdecydowaną większość stanowili chłopcy z rocznika 2007, którzy dobrze spisują się w rywalizacji z często starszymi zawodnikami.
Poza Lotnikiem w turnieju wystąpiła Cedronka Wola Radziszowka, Iskra Czułów i Hat-trik Skawina.

Lotnik I: Białecki, Janiak, Marchewczyk, Podolak, Koszycki Piotr, Łędzki, Mlostek, Tworzyk.
Lotnik II: Brąglewicz, Żupnik, Buczek, Gaj, Zemirek, Kołodziejczyk, Koszycki Jakub, Niedośpiał, Teichman .

Galeria autorstwa Piotra Kołodziejczyka:

W niedzielę w Aleksandrowicach w bardzo przyjemnej atmosferze odbył się turniej żaków. Lotnicy rywalizowali z drużynami Toporu Aleksandrowice, Iskry Czułów i Cedronki Wola Radziszowska.
Na uwagę zasługuje bardzo dobra postawa najmłodszego naszego gracza na tym turnieju, pięcioletniego Huberta Orlofa, który zdobył nawet bramkę w jednym z meczów.

Lotnik: Orlof Patryk, Musiał Jakub, Bulanda Jan, Wąsik Oskar, Dolny Michał

Należy pamiętać, że w obydwu turniejach najważniejsze było zebrane doświadczenie i możliwość sportowej rywalizacji z innymi drużynami. Dziękujemy wszystkim zawodnikom za ambicję i postawę fair play oraz ich rodzicom za doping.