Seniorzy: Z IV-ligowcem jak równy z równym

• autor: admin, 2016-09-16 07:02

W środę w ramach IV rundy Pucharu Polski pierwszy zespół seniorów podejmował IV-ligową Skawinkę, wzmocnioną dodatkowo przed tym spotkaniem dwoma zawodnikami "świeżo rozwiązanych" rezerw Wisły. Kryspinowianie nie przestraszyli się jednak rywala i stoczyli wyrównany bój z wyżej sytuowanym zespołem. W regulaminowym czasie gry padł remis 1:1, a "lotnicy" za sprawą Łukasza Michalczyka mogli nawet cieszyć się prowadzeniem. Asystę przy tej bramce zanotował fantastycznym podaniem Mateusz Gędłek, a i "Bzyku" swoim uderzeniem nie pozostawił żadnych szans bramkarzowi gości. Skawinianie wyrównali po rzucie karnym w 80 minucie przez Adisa Monsuru. I to właśnie rzuty karne finalnie zadecydowały o awansie do następnej rundy. W nich goście zwyciężyli 2:4 i w V rundzie spotkają się z Orłem Piaski Wielkie.
Kibiców Lotnika powinien zaś cieszyć fakt, iż zespół złożony przed sezonem w przeważającej mierze z zawodników miejscowych udowodnił, że przy ambitnej postawie jest w stanie nawiązać rywalizację nawet z rywalem grającym dwie klasy wyżej. Wielkim optymizmem powinien również napawać powrót do składu nieocenionego w grze defensywnej Pawła Pamuły i debiut w bramce Damiana Grudnia.

IV runda Pucharu Polski na szczeblu Kraków, boisko w Kryspinowie
Lotnik Kryspinów - Skawinka Skawina 1:1 (0:0) rz.k. 2:4
Michalczyk 65 - Monsuru 80 (z rzutu karnego)

Lotnik: Grudzień - Skóra, Zygmunt, Kuchasz, Kuraś (20 Bukalski) - Lorek, Gędłek, Pamuła, Sadko, Zosiuk - Michalczyk (72 Kania).

Obszerną fotogalerię z meczu autorstwa Łukasza Stryczka znajdą Państwo na fanpage-u klubowym.