Orliki: Sparing z Wisłą Kraków

• autor: ftb2user_1473666226., 2016-09-19 21:25

W ubiegłą sobotę orliki naszego klubu skorzystali z zaproszenia Wisły Kraków i przy ul. Reymonta 22 rozegrali z nią mecz sparingowy. Spotkanie rozgrywane było na dystansie 4x20min, więc obydwie drużyny musiały włożyć w niego sporo sił.

Zespół Wisły reprezentowany był wyłącznie przez chłopców z rocznika 2006 i od początku meczu postawił trudne warunki. Dla zawodników Lotnika była to okazja do rywalizowania z silnym rywalem szczególnie, że w naszym składzie znalazło się miejsce dla pięciu piłkarzy o rok młodszych. I to właśnie jeden z nich, Nikodem Kołodziejczyk zdołał dwukrotnie pokonać bramkarza Wisły. W bramce Lotnika również oglądaliśmy urodzonych w 2007 roku Stanisława Brąglewicza i Szymona Białeckiego, a w ataku aktywnie pracował Marek Tworzyk. Młodzi Wiślacy dobrze operowali piłką starając się rozgrywać swoje akcje kombinacyjnie, ale dla Lotnika była to znakomita okazja do poprawy swojej gry w obronie, w której mocnym punktem był Filip Marchewczyk. Wisła przeważała, co udokumentowała kilkoma na prawdę efektownymi trafieniami, ze strony Lotników dobrymi akcjami ofensywnymi od początku popisywał się Miłosz Such, ale to Maciej Wąsowicz w końcówce meczu zdobył trzecią bramkę dla naszej drużyny.

Dla Lotnika była to bardzo cenna lekcja, która przy dużej pracy włożonej w treningi z pewnością zaprocentuje w przyszłości.

Lotnik: Brąglewicz, Białecki, Marchewczyk, Fryc, Podolak, Such, Koszycki Piotr, Wąsowicz, Tworzyk, Zemirek, Kołodziejczyk, Konstanty

Galeria z meczu autorstwa Pana Piotra Kołodziejczyka: