Logowanie

Aktualności

Seniorzy: Wyjazd na tarczy, u siebie z tarczą

• autor: krzysad, 2016-11-03 06:56

W ostatnich dwóch kolejkach meczy seniorów powtórzył się niejako scenariusz ze spotkań z Wisłą Czernichów i Tramwajem. Lotnicy bowiem do meczu z Bieżanowianką podeszli w mocno okrojonym składzie, co poskutkowało trzy-bramkowym zwycięstwem rywali. Wynik ten odbili sobie jednak w ostatnią sobotę pewnie pokonując na własnym boisku LKS Libertów 2:0, choć zwycięstwo mogło być jeszcze okazalsze.

Przed meczem z Libertowem do drużyny powrócił po problemach zdrowotnych kapitan Mateusz Gędłek oraz Vladislav Malinevskiy, który powrócił do Krakowa na studia. I przyznać trzeba, iż obaj wnieśli sporo jakości do poczynań kryspinowian. Lotnik w pierwszej odsłonie całkowicie zdominował rywala na grząskim boisku i tylko własnej nieskuteczności zawdzięczał, iż prowadzenie wynosiło wyłącznie jedną bramkę. W 12 minucie z prawej strony piłkę dorzucił Sebastian Wąsowicz, a z nieudanej pułapki ofsajdowej skorzystał Krzysztof Sadko, wykorzystując sytuację sam na sam z golkiperem przyjezdnych. Tego samego w kolejnych sytuacjach nie uczynili jednak dwukrotnie popularny "Malina" oraz Łukasz Michalczyk, który w jednej z sytuacji przeniósł futbolówkę nieznacznie nad poprzeczką. Również dwójkowy atak Malinevskiyego z Mateuszem Banakiem zwieńczony stratą tego pierwszego winien przynieść trafienie dla naszego zespołu.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Wciąż grę prowadzili "lotnicy", choć goście zaczęli co raz częściej przenosić piłkę na połowę kryspinowian. Jak się później okazało wynik w 70 minucie ustalił Łukasz Michalczyk po asyście "Maliny". Jeszcze przed końcowym gwizdkiem Mateusz Banak mógł podwyższyć rezultat, lecz jego samotny rajd zatrzymał się na bocznej siatce bramki rywali. Po drugiej stronie boiska pewnie przy wrzutkach interweniował Mariusz Iżyk, a raz futbolówkę zmierzającą do bramki z 3 metra ekspediował Tomasz Kuchasz. Na więcej bezbłędnie grająca linia obrony nie pozwoliła gościom i w meczu o tzw. "sześć punktów" kryspinowianie górą!

Cieszy na pewno pewne zwycięstwo i kolejny bardzo dobry występ lotniczej młodzieży, z Sebastianem Wąsowiczem na czele, który dołączył tym razem poziomem do Mateusza Banaka. Martwi nieco nieskuteczność, która w najbliższym starciu z Nadwiślanem Rusocice niewątpliwie winna zostać diametralnie poprawiona.