Liga Okrêgowa » Kraków II

ogó³em: 4 520 526

statystyki szczegó³owe

Aktualno¶ci

¯aki, orliki, m³odziki: Aktywny weekend dla najm³odszych

• autor: ftb2user_1473666226., 2017-01-13 19:59

Podczas gdy w hali w Liszkach trwa³y emocje zwi±zane z turniejem Kryspinów Cup w kategorii trampkarzy i juniorów m³odszych, m³odsi przedstawiciele naszej szkó³ki równie¿ nie pró¿nowali rozgrywaj±c swoje mecze w lidze halowej oraz jak w przypadku m³odzików równie¿ turniej w Zabierzowie.

¯aki:

Ch³opcy z roczników 2008 i 2009 spotkali siê w hali COM COM Zone z zespo³ami Victorii Kraków, AF Ochojno i Baszty Kraków. Przeciwnicy postawili poprzeczkê wysoko i Lotnikowi nie uda³o siê wygraæ ani jednego meczu, jednak okazja do poprawy ju¿ w najbli¿szy weekend, kiedy ¿aki zmierz± siê z Zieleñczank± Zielonki i AF Futbolica.

Sk³ad: Wlaz³o, Piwowarczyk, Kopeæ, Pa³ka, Musia³, W±sik, Borowy, Rubi¶, Lach, Bia³oñ, Kamejsza, Marchewczyk, Jêdras, Dolny

Orliki:

6 stycznia do boju wyruszy³y dwa zespo³y orlików Lotnika Kryspinów.

Pierwsze zwyciêstwo w rozgrywkach halowych zanotowali zawodnicy grupy orlików naszej szkó³ki w pi±tkowe popo³udnie w starej hali Wandy. W drugim swoim meczu zawodnicy prowadzenie przez trenera Bogus³awa Kurasia pokonali dru¿ynê P³aszowianki 2:0. Pierwsza bramka pad³a po bezpo¶rednim uderzeniu z rzutu wolnego przez Kamila Kowalika, druga natomiast dziêki jego do¶rodkowaniu, które  zmusi³o do bramki samobójczej gracza przeciwnej dru¿yny. W pierwszym meczu pomimo ogromnego wysi³ku w³o¿onego w spotkanie nasi gracze musieli uznaæ wy¿szo¶æ dru¿yny Jadwiga Kraków. Z ka¿dym kolejnym meczem widaæ du¿y postêp w grze naszych zawodników. Warto dodaæ i¿ w obu meczach ¶wietnie w bramce spisywa³ siê Maciej ¯muda, który nominalnie jest zawodnikiem z pola oraz kapitanem dru¿yny. Dziêki swojej postawie w meczach i na treningach pokaza³ ¿e dru¿yna zawsze mo¿e liczyæ na swojego kapitana.

Sk³ad: ¯muda, Kowalik, ¯upnik, Buczek Kacper, Kujawski, Gaj, Niedo¶pia³

Nastêpnie na boisko wyszli podopieczni trenera £ukasza Skóry, którzy musieli zmierzyæ siê z naprawdê mocnymi dru¿ynami. Pomimo bardzo dobrej postawy i woli walki obydwa mecze zakoñczy³y siê przegranymi, ale Lotnicy nie maj± siê czego wstydziæ, bo zostawili na placu gry du¿o zdrowia. Ciê¿ko jest wyró¿niæ jednego zawodnika, bo ka¿dy z nich da³ z siebie wszystko w obydwu spotkaniach, jednak na korzy¶æ przeciwników przemawia³y na pewno lepsze warunki fizyczne.

Sk³ad: Dorynek, Fryc, Ulman, Bia³ecki, W±sowicz, Konstanty, Piotr Koszycki, Jakub Koszycki, Zemirek, Ko³odziejczyk

Kolejne mecze obydwu dru¿yn orlików zostan± rozegrane 21 stycznia.

M³odziki:

W kolejnych meczach grupowych w rozgrywkach pod balonem nasi zawodnicy rozegrali w weekend dwa spotkania jedno przegrane drugie wygrane. Pierwszy mecz zakoñczy³ siê pora¿k± 2:0 mimo ogromnej liczbie sytuacji nasi gracze mieli problem z pokonaniem bramkarza dru¿yny przeciwnej, gdyby nie kiepska skuteczno¶æ to w przekroju ca³ego meczu nasi gracze mogli pokusiæ siê o spokojn± wygran±. Drugi mecz to z kolei pe³na dominacja naszej dru¿yny i zas³u¿ona wygrana 5:1 z ekip± Pr±dniczanki, przed meczami w szatni mocna by³o us³yszeæ od¶piewane g³o¶ne Sto Lat dla Kacpra £êdzkiego który w dniu meczu obchodzi³ swoje 10 urodziny. Naszych zawodników czeka teraz ponad miesiêczna przerwa od rozgrywek ligowych bowiem kolejne mecze rozegrane zostan± na pocz±tku marca.

Sk³ad: Pernal, Marchewczyk, £êdzki, Socha, Such, Bere¼nicki, Karcz, Majewski, Mazur

Nastêpnego dnia nasza grupa m³odzików bra³a udzia³ w turnieju Kmita Cup jako triumfator poprzedniej edycji. W meczach grupowych nasi zawodnicy w pierwszym meczu musieli uznaæ wy¿szo¶æ gospodarzy turnieju przegrywaj±c 1:0, mimo to wygrana w drugim meczu 5:1 pozwoli³a wyj¶æ z grupy na drugim miejscu. W pó³finale nasi gracze rozegrali niezwykle wyrównany mecz z dru¿yn± Jadwigi, gdzie potrzebne by³y do rozstrzygniêcia rzuty karne w których nieznacznie lepsi okazali siê rywale. W zwi±zku z tym nasi gracze walczyli o miejsca 4-6, ostatecznie zajmuj±c 5 pozycjê, ze wzglêdu na gorszy bilans bezpo¶rednich spotkañ. Turniej w wykonaniu naszych graczy by³ dobry pokaza³ ¿e w dru¿ynie drzemie spory potencja³, i z niecierpliwo¶ci± czekamy na mo¿liwo¶æ udzia³u w kolejnych tego typu imprezach.

Sk³ad: Pernal, Tworzyk A. Powro¼nik, Hajto, Michalczyk, Bere¼nicki, Marchewczyk, Karcz, Such, Majewski, Galos

Musisz siê zalogowaæ, aby dodawaæ komentarze.

£adowanie...