Młodziki: Lotnik mistrzem gminy!

• autor: admin, 2017-07-16 13:14

Na rozpoczęcie wakacji młodziki naszego klubu sięgnęły po mistrzostwo Gminy Liszki i w nagrodę wystąpią 4 sierpnia w finałach powiatowych, których gospodarzem również będzie nasz klub. Miejmy nadzieję, że podążą śladem rocznika 2003, który w ubiegłym roku sięgnął po prymat również w powiecie, zajmując finalnie 3. miejsce w województwie.

Na obiekcie Lotnika w Kryspinowie rozegrano turniej gminy Liszki. Zdecydowany sukces odnieśli chłopcy grający w pierwszym zespole Lotnika, którzy z kompletem zwycięstw uzyskali awans do dalszej fazy tegorocznych wakacji z piłką. Podopieczni Bogusława Kurasia kolejno odprawili SP Kryspinów 3:0, drugi zespół Lotnika 6:0 i na koniec aż 15:0 Wisłę Jeziorzany. W pozostałych meczach Lotnik II pokonał Wisłę 4:2 i uczniów kryspinowskiej Podstawówki 5:0, którzy także 0:5 ulegli Wiśle.

TABELA KOŃCOWA TURNIEJU

1. Lotnik I Kryspinów 3 9 24-0
2. Lotnik II Kryspinów 3 6 9-8
3. LKS Wisła Jeziorzany 3 3 7-19
4. SP Kryspinów 3 0 0-13

Zwycięski zespół zagrał w składzie: Adrian Hejto, Arkadiusz Tworzyk, Hubert Bierzało, Szymon Kusek, Patryk Pernal, Radosław Michalczyk, Mateusz Bereźnicki, Wiktor Karcz, Filip Marchewczyk, Mateusz Pac, Kacper Łędzki i Przemysław Kramarczyk.
Za najlepszego golkipera turnieju uznano Łukasza Gdulę z Wisły, zawodnika Filipa Marchewczyka z Lotnika, a do tytułu króla strzelców potrzebne były dodatkowe rzuty karne ponieważ Mateusz Bereźnicki i Radek Michalczyk strzelili po pięć bramek. Konkurs wygrał ten pierwszy i on odebrał specjalną nagrodę ufundowaną przez Gminę Liszki.